O klube

Lyžiarsky klub Victory je jedným z bratislavských lyžiarskych oddielov. Venuje sa športovej a lyžiarskej príprave detí a mládeže vo veku 5 - 15 rokov. V súčastnosti sa naše športové zameranie a celkový prístup rozdeľuje na 3 základné podskupiny:

VICTORÁČIK - pre deti vo veku od 4 do 7 rokov, vhodné pre deti začínajúce s týmto zimným športom.

REKREAČNÍ ŠPORTOVCI - pre záujmcov o lyžovanie na rekreačnej alebo mierne športovej úrovne pre deti vo veku 6 - 12 rokov.

PRETEKÁRSKA SKUPINA -  venujúca sa lyžovaniu na kvalitatívne, ale aj kvantitatívne vyššej úrovni všestrannej a špecializovanej športovej prípravy zjazdového lyžovania vo vekových kategóriách: superbaby (5 - 7rokov), predžiactva (7 - 11rokov), žiactva (12 - 15rokov).

Tréningový proces vedú kvalifikovaní tréneri, bývalí pretekári. Športová príprava prebieha celoročne, a to v troch obdobiach - prípravnom, pretekovom a prechodnom. Naša klubová sezóna trvá vždy od mája - do mája. Tréningový proces je zameraný nielen na samotnú lyžiarsku prípravu, ale aj rozvoj kondície, koordinácie, obratnosti, rovnováhy, rýchlosti, sily, súťaživosti, a pod...

V príprave na suchu našu pozornosť venujeme najmä všeobecnému pohybovému rozvoju detí, tréningom gymnastiky, atletiky, skokom na trampolíne, korčuľovaniu na kolieskových in line korčuliach, bicyklovaniu v teréne na horských bicykloch, behu, rôznym loptovým hrám, florbalu, plávaniu, vodnému lyžovaniu, surfovaniu... Zúčastňujeme sa každoročne pretekov na kolieskových korčuliach, na horských bicykloch, v lesnom behu, v slalome na suchu, .... Cez prázdniny mávame kondičné sústredenia - na horských bicykloch, na vodných lyžiach a na kolieskových korčuliach. V zimnom období lyžiarskej príprave venujeme všetky voľné a prázdninové dni, víkendy, ale aj stále viac dní cez školu. Zúčastňujeme sa rôznych sústredení a pretekov.

Tréning na snehu v zimnom období prebieha najmä na svahoch v rakúskych strediskách Schladming a Semmering. V letnom a jesennom období trénujeme na snehu na rakúskych ľadovcoch (Kaprun, Stubai). Tréningy počas celého školského roku sú 4 x týždenne (v telocvični, ale aj vonku v teréne), často doplnené o viacdňové kondičné sústredenia a sústredenia na snehu. Súčasťou kontroly tréningového procesu sú pravidelné všeobecné a špeciálne testy pohybovej výkonnosti (na jar a na jeseň), ako aj každoročné funkčné vyšetrenie a lekárska prehliadka. Samotnú techniku na lyžiach trénujeme vo voľnej jazde, ako aj v rôznych terénoch - v bubnoch, v hlbokom snehu, či na skokoch. Lyžujeme v malých bránach, sieťovkách, kĺbových tyčiach. Trénujeme techniku slalomu, obrovského slalomu, tí väčší aj techniku jazdy super-G a zjazdu. Zúčastňujeme sa na rôznych detských pretekoch, či už Slovenského pohára, alebo medzinárodných pretekoch v zahraničí. V súčasnosti sú deti rozdelené do troch vekových družstiev – superbaby, predžiaci, žiaci.

HISTÓRIA

Ski klub Victory je lyžiarskym klubom pôsobiacim v Bratislave. Je jedným zo 6 bratislavských lyžiarskych klubov, venujúcim sa prípave detí a mládeže v zjazdovom lyžovaní. Založený bol v roku 1998, vtedajšími ešte len študentami Fakulty telesnej výchovy a športu, bývalými pretekármi v zjazdovom lyžovaní. Už devätnásť sezón sa venuje lyžiarskej príprave detí a mládeže vo veku 5 až 15 rokov.

Od svojho vzniku v roku 1998 prešlo prípravou v našom klube viac ako 300 detí. Kým v prvej, úvodnej sezóne bolo v klube len 9 detí, postupne sa každým rokom počet členov zvyšoval, momentálne lyžuje v klube približne 50 detí. Tréningy na snehu počas zimy prebiehali v rakúskom Semmeringu, najprv v jednodňových tréningových dňoch, postupne sme začali v Semmeringu uskutočňovať aj sústredenia. Neskôr sme k tréningom pridali aj účasť na detských pretekoch, na Slovensku, ale aj v zahraničí. Postupne sme zlepšovali tréningový proces, začali sme trénovať aj počas letných mesiacov (okrem kondičných sústredení), najmä na rakúskych ľadovcoch. V súčasnosti tréning na ľadovcoch je už neoddeliteľnou súčasťou našej prípravy na snehu. Neoddeliteľnou súčasťou je aj naša účasť nielen na lyžiarskych pretekoch (Slovenského pohára, medzinárodných pretekov), ale aj rôznych pretekov, napríklad: na in line kolieskových korčuliach, v behu, na horských bicykloch, v slalome na suchu, ktoré slúžia ako vhodný tréningový doplnok na spestrenie našej všobecnej prípravy.

V sezóne 2002/03 náš klub usporiadal po dlhej dobe prvé MAJSTROVSTVÁ BRATISLAVY na Pezinskej Babe pre bratislavské lyžiarske kluby, a stal sa ich každoročným usporiadateľom do roku 2009/2010. Každoročne organizujeme naše klubové preteky – VICTORY CUP, o najlepšieho pretekára klubu.