Pretekové lyžovanie

Celosezónne video žiackej skupiny

VIDEO z nášho posledného tréningu v BACHLEDOVEJ DOLINE

Víťazi Rossignol Cup 2013

Náš klub sa stal víťazom súťaže družstiev ROSSIGNOL CUP 2013 v Slovenskom pohári predžiakov, vyhlásenej Slovenskou Lyžiarskou Asociáciou.

(klik na obrázok)

Video zo sútredenia v Schladmingu, November 2012 Synchro & Gangnam Style.

SEZÓNA 2011/2012

Žampa tím sa venoval našim lyžiarskym nádejám,  Vysoké Tatry 2.-3.4.2012.

Naši najlepší  reprezentanti v alpskom lyžovaní Adam Žampa a Andreas Žampa si na záver sezóny zalyžovali s našimi malými lyžiarskymi nádejami. Počas 2 tréningových dní vo Vysokých Tatrách sa venovali deťom predžiackej a žiackej vekovej kategórie.

Tréningový kemp sa uskutočnil na pozvanie trénerov LK Victory a prebehol vďaka ochote a ústretovosti samotných slovenských reprezentantov, ako aj ich celého realizačného tímu. Všetci ochotne a bez akéhokoľvek finančného nároku odovzdávali svoje skúsenosti deťom, poskytli cenné rady pri nácviku techniky voľnej jazdy, ukážky správnej techniky jazdy v bránach obrovského slalomu, ale aj slalomu.

Okrem toho ukázali rôzne cvičenia z kondičnej prípravy, ako aj samotnú video analýzu správnej pretekárskej techniky.

Pre samotné deti bolo veľkým zážitkom mať možnosť zatrénovať si s top pretekármi európskej a svetovej úrovne na snehu, ale nie len to. Mali možnosť vidieť množstvo rôznych a zaujímavých cvičení v kondičnom tréningu, ako aj vypočuť si rady a postrehy z ich pretekárskeho lyžiarskeho života. V neposlednom rade boli všetky deti odmenené pretekárskym číslom zo svetových pohárov (s podpisom Adama Žampu), čo pre ne samotné znamená veľký zážitok a motiváciu do ich ďalších tréningov.

Za ochotu, chuť a záujem stráviť svoj čas a odovzdať svoje skúsenosti našej lyžiarskej mladi, patrí samotným pretekárom, ako aj celému realizačnému tímu obrovské poďakovanie. Myslíme si, že aj toto je jeden z dôkazov, ako sa dá aj u nás, v našich skromných finančných podmienkach a pri správnej komunikácii pripraviť a zrealizovať akciu, ktorá má pre deti, ich rodičov, ako aj ich trénerov obrovský prínos.

Fotogaléria: www.skiclubvictory.sk/Sezona-2011/Zampa-Kemp-Vysoke-Tatry-2012/

Napísali o nás aj v novinách: poprad.korzar.sme.sk/c/6331287/zampovci-sa-venovali-nadejnym-lyziarom.html

Detské preteky Zauchensee, Rakúsko 24. - 25.3.2012.

Tréning ľadové korčuľovanie, Eurovea 10.12.2011.

Tréning predžiakov a žiakov počas sústredenia na Dachsteine v Novembri 2011.